ФОП-єдинник та продаж ц/п

1109 24.05.2021

Нагадуємо нашим читачам, що не можуть бути платниками єдиного податку груп 13, зокрема, фізособи, які здійснюють діяльність у сфкрі фінпосередництва, за деякими виключеннями (дозволяється займатися страховою діяльність як страхові агенти тощо). Це визначено пп. 6 пп. 291.5.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

При цьому, фінансові активи – кошти, цінні папери (далі – ц/п), боргові зобов’язання та право вимоги боргу, що не віднесені до ц/п. Фінансова послуга - це операції з фінактивами в інтересах третіх осіб за власний рахунок або за рахунок цих осіб, а у випадках, передбачених законодавством, – і за рахунок залучених від інших осіб фінансових активів, з метою отримання прибутку або збереження реальної вартості фінактивів (ч. перша ст. 1 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» від 02.07.2001 р. № 2664-III).

Участниками цивільних відносин є, зокрема, фізичні та юридичні особи (ст. ст. 2, 318 Цивільного кодексу України).

Статтею 318 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ) суб’єктами права власності є Український народ та інші учасники цивільних відносин, визначені ст. 2 ЦКУ.

З наведеного вище випливає, що ФОП, який продає ц/п в інтересах третіх осіб за власний рахунок чи за рахунок цих осіб, не може бути платником єдиного податку.

Ця фізособа може здійснювати операції з власними ц/п та оподаткувати отриманий інфестиційний прибуток за п. 170.2 ПКУ.

Про це повідомило Головне управління ДПС у Миколаївській області.