ФОП не подав декларацію: чого очікувати?

344 18.10.2023

Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності або невиконання вимог щодо внесення змін до податкової звітності встановлено ст. 120 Податкового кодексу України (далі - ПКУ). 

У разі неподання (крім випадків, якщо податкова декларація не подається відповідно до п. 49.2 ПКУ) або несвоєчасного подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, платежі податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, передбачено застосування штрафних санкцій (п. 120.1 ПКУ). 

Штрафи застосовуються у таких розмірах: 

  • 340 грн, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання; 
  • 1020 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення. 

Крім того, ст. 164-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено розміри штрафів за неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку: 

  • від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 грн до 136 грн); 
  • від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 грн до 136 грн), за дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення. 

Про це проінформували податківці ДПС у Житомирській області.  

Про те, що із штрафами коли ФОП самостійно виправив помилку, читайте в блозі Новин вебсервісу СОТА.