З 01.01.2020 р. Держказначейство перейшло на ведення бухгалтерського обліку за Планом рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2013 р. № 1203, зі змінами та доповненнями (далі – План рахунків № 1203).
Відповідно, з 01.01.2020 р. введено в дію нові рахунки для зарахування податків, зборів, платежів до державного та місцевих бюджетів, рахунки в СЕА ПДВ, СЕАРП та СЕ, рахунки для зарахування ЄСВ та депозитні рахунки митних органів, рахунки для зарахування власних надходжень. Відповідні рахунки відкриті за Планом рахунків № 1203 з урахуванням міжнародного номеру банківського рахунка IBAN, який налічує 29 знаків, відповідно до вимог постанови правління НБУ від 28.12.2018 р. № 162 «Про запровадження міжнародного банківського рахунку (IBAN) в Україні» (зі змінами).
Зверніть увагу! Рахунки, що були відкриті за Планом рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Держказначейства від 28.11.2000 р. № 119, з 01.01.2020 р. закриті.
Але протягом трьох операційних днів поточного року (03, 08, 09 січня) платниками податків було спрямовано 271,7 тис. платіжних трансакцій на недіючі рахунки. Відповідно, такі кошти Казначейством не зараховуються, а повертаються банківським установам як «нез’ясовані надходження».
Враховуючи зазначене та з метою запобігання виникнення у платників податкового боргу зі сплати податків, зборів, платежів Казначейство вкотре звертається з проханням забезпечити правильність сплати податків, зборів, платежів на нові реквізити рахунків, відкриті за Планом рахунків № 1203.
Реквізити нових рахунків для зарахування податків, зборів, платежів до державного та місцевих бюджетів розміщені на вебпорталі Казначейства та на вебсторінках ГУ Казначейства в областях та м. Києві. Також реквізити зазначених рахунків можна отримати у відповідних органах, що контролюють справляння надходжень бюджету.
Реквізити рахунків в СЕА ПДВ, СЕАРП та СЕ, рахунків для зарахування ЄСВ необхідно отримати у відповідних органах ДПСУ, реквізити депозитних рахунків митних органів – у відповідних органах Державної митної служби України.
Крім того, звертаємо увагу, що кошти, які зараховуються як власні надходження бюджетним установам - це кошти, які сплачуються юр- чи фізособами за послуги, що надаються такими бюджетними установами (наприклад, плата за навчання, плата за харчування дітей в дошкільних навчальних закладах, тощо).
Також протягом трьох операційних днів поточного року (03, 08, 09 січня) юридичними та фізичними особами було спрямовано 124,4 тис. платіжних трансакцій на недіючі рахунки відповідних бюджетних установ. Такі кошти як «нез’ясовані надходження» Казначейством також повертаються банківським установам, через які здійснювалася оплата.
За новими реквізитами балансових рахунків 3125 «Рахунки для зарахування до спеціального фонду державного бюджету власних надходжень бюджетних установ» та рахунків 3155 «Рахунки для зарахування до спеціального фонду місцевого бюджету власних надходжень бюджетних установ» необхідно звертатися до розпорядників бюджетних коштів (надавачів відповідних послуг), на ім’я яких вони відкриті.
Відповідне повідомлення розміщене на сайті Держказначейства.