Хто може не вести Книгу обліку

697 28.07.2020

З 1 серпня 2020 року набирає чинності постанова КМУ від 22.07.2020 р. № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі – Постанова № 641).

Даною постановою продовжили дію карантину з 01.08.2020 до 31.08.2020 року.

На період дії карантину тимчасово дозволили:

- фізичним особам — підприємцям та фізичним особам, які провадять незалежну професійну діяльність, вести облік доходів і витрат без використання книг обліку доходів і витрат (книг обліку доходів), якщо ведення зазначених книг повинне розпочатися після встановлення карантину, за умови подальшого подання такими особами книг обліку доходів і витрат (книг обліку доходів), до яких внесені дані про доходи і витрати, отримані (здійснені) ними, для реєстрації до контролюючих органів протягом трьох місяців з дня прийняття рішення про відміну карантину.

Нагадаємо, що такий дозвіл для ФОП було встановлено Урядом і раніше у постанові від 11.03.2020 р. № 211. Про це ми повідомляли у матеріалі: Підприємці можуть не використовувати протягом карантину Книгу обліку доходів/витрат за однієї умови.

Також зазначимо, що депутати прийняли у другому читанні законопроєкт від 04.12. 2019 р. № 2524, яким, зокрема, скасовується вимога обов’язкової реєстрації книги обліку доходів та витрат та обов'язок ведення книги обліку доходів для ФОП 1 та 2 групи спрощенців та 3 групи, які не є платниками ПДВ. Докладніше читайте у Блозі бухгалтера. На час написання цього матеріалу даний законопроєкт знаходиться на підписі у Президента.

Крім того, Постановою № 641 на період дії карантину дозволено:

- залучення до роботи без проходження попереднього (під час прийняття на роботу) та періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, робота яких пов’язана із забезпеченням безпеки руху та обслуговуванням залізничного транспорту, підприємств міжгалузевого промислового залізничного транспорту, працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення, визначених у переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, затвердженому постановою Кабміну від 23.05.2001 р. № 559;

- обробку персональних даних осіб, визначених цією постановою як таких, що підлягають самоізоляції або обсервації. Персональні дані, обробка яких дозволяється виключно з підстав, передбачених цією постановою, підлягають знеособленню, а у разі неможливості – знищенню протягом 30 днів після прийняття рішення про відміну карантину;

- проведення акредитації освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, у віддаленому (дистанційному) режимі, а також ухвалення рішення про умовну (відкладену) акредитацію освітніх програм без проведення або з частковим проведенням акредитаційної експертизи.