Нагадаємо, порядок обліку платників податків у контролюючих органах регламентується Податковим кодексом України (далі – ПКУ), Порядком обліку платників податків і зборів, затвердженим наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588 (далі – Порядок № 1588) та Порядком обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Мінфіну від 24.11.2014 р. № 1162 (далі – Порядок № 1162).
Після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізична особа продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізична особа – платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності. Це передбачено вимогами пп. 6 п. 11.18 Порядку № 1588.
Після припинення підприємницької діяльності фізична особа повинна своєчасно подати до податкового органу декларацію за останній звітний період, у якій зазначаються лише доходи від ФОП-діяльності, а також здійснити остаточні розрахунки з податків.
Згідно зі ст. 5 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI та доповненнями та Порядку № 1162 зняття з обліку платників ЄСВ здійснюється податковими органами на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором після проведення передбачених законодавством перевірок платників та проведення остаточного розрахунку.
Документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких підстав (пп. 78.1.7 ПКУ):
Отже, за наявності підстав, податкова може призначити та провести документальну перевірку такої фізичної особи – платника податків.
Про це повідомили податківці ДПС у м. Києві.