Нагадаємо нашим читачам, що 17 листопада 2023 року набрав чинності наказ Мінфіну від 25.09.2023 р. № 516 «Про затвердження Порядку заповнення та подання фінансовими агентами звіту про підзвітні рахунки відповідно до багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки» (далі – Наказ).
З набранням чинності змін до податкового законодавства щодо імплементації в Україні Загального стандарту звітності CRS фінансові агенти, які є Підзвітними Фінансовими Установами для цілей Багатосторонньої угоди CRS та Загального стандарту звітності CRS (далі – ПФУ), з 1 липня 2023 року зобов’язані вживати заходи належної комплексної перевірки з метою виявлення підзвітних рахунків та щороку, до 1 липня, подавати до Державної податкової служби України звіт про підзвітні рахунки (далі – Звіт).
Наказом встановлено, що перший Звіт за звітний період, що розпочинається 01 липня 2023 року та завершується 31 грудня 2023 року (перший звітний період), подається ПФУ до 01 липня 2024 року. В подальшому звітним періодом вважатиметься попередній календарний рік. Докладно про це ми писали тут.
У Звіті надається інформація про всі підзвітні рахунки за звітний період. Якщо ПФУ у звітному році не має фінансових рахунків або якщо після застосування процедур належної комплексної перевірки у звітному році ПФУ не виявляє жодного фінансового рахунку, який є підзвітним для цілей Багатосторонньої угоди CRS, ПФУ подає «нульовий» звіт, в якому вказує про відсутність підзвітних рахунків у відповідному році.
Про те, хто є підзвітними фінустановами та подає новий Звіт, та хто є непідзвітними фінустановами, – читайте в Інформаційному листі ДПСУ №5/2023.
Нова лінійка рішень СОТА CRS
Для зручного подання ПФУ звітності CRS Linkos Group створено два рішення:
Рішення СОТА CRS призначені для подання ПФУ звітності CRS до Державної податкової служби України (ДПС).
Звертаємо увагу, що до подання звітності усі ПФУ мають бути зареєстрованими у Переліку ПФУ (слід стати на облік у ДПС). Цей Перелік є публічним та знаходиться на вебпорталі ДПС у розділі «CRS».
Лінійка рішень СОТА CRS розроблено згідно з вимогами Наказу. Тож, у СОТА CRS враховано всі особливості подання нової звітності.
Зокрема, новий звіт подається, коли ви бажаєте внести нову інформацію щодо фінансових рахунків чи іншу інформацію, коригуючий – коли слід внести зміни у раніше поданий звіт, “нульовий” – коли є обов’язок щодо подання звіту CRS, а підзвітних фінансових рахунків у звітному періоді немає. Наприклад, у КУА немає власних підзвітних рахунків, тому вона подає “нульовий” звіт CRS703.
Звіт заповнюється латиницею (крім контактних даних, де дозволяється заповнення як латиницею, так і кирилицею) та подається виключно в електронній формі одним XML-файлом.
Слідкуйте за нашими публікаціями, щоб не пропустити важливої інформації. Для Вашої зручності розпочинаємо цикл статей щодо особливостей заповнення нової звітності CRS у лінійці рішень СОТА CRS.
Дізнайтеся більше про подання звітності з СОТА CRS на нашому сайті.