Що зазначати у полі 6 заяви про застосування спрощенки?

596 17.12.2020

Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу за місцем податкової адреси заяву про застосування спрощеної системи оподаткування (далі – Заява). Це визначено пп. 298.1.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Форма Заяви затверджена наказом Мінфіну від 16.07.2019 р. №308.

Нагадаємо, Заяву (ідентифікатор форми J/F0102003) можна сформувати та подати, скориставшись можливостями версервісу СОТА.

У Заяві зазначаються обов’язкові відомості, зокрема, місце провадження господарської діяльності (п. 298.3 ПКУ).

! При зміні місця провадження господарської діяльності Заява подається платниками єдиного податку І і ІІ груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни (п. 298.5 ПКУ).

При зміні податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності Заява подається платниками єдинниками ІІІ групи не пізніше останнього дня кварталу, в якому відбулися такі зміни (абз. 1 п. 298.6 ПКУ).

Зазначимо, що реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку (п. 299.1 ПКУ).

До реєстру платників єдиного податку вноситься, зокрема, місце провадження господарської діяльності (п. 299.7 ПКУ).

Формою Заяви передбачено поле 6 «Місце провадження господарської діяльності» (рис. 1).

Рис. 1

В даному полі зазначається наступна інформація:

  • код за КОАТУУ;

Заповнюється відповідно до Класифікатора об’єктів адміністративно-територіального устрою України, затвердженого наказом Держстату від 31.10.1997 р. № 659 і розміщеного на офіційному вебсайті Держстату.

  • область, район, населений пункт;
  • вулиця, номер будинку/офісу/квартири;
  • індекс.

Таким чином, юрособа, яка обрала спрощену систему оподаткування, зокрема, ІІІ групу платника єдиного податку, повинна дотримуватись вимог ст. 298 ПКУ та зазначати в Заяві обов’язкові відомості, у т. ч. місце провадження господарської діяльності.

Якщо юрособа – платник єдиного податку ІІІ групи планує здійснювати діяльність у заздалегідь не визначених місцях (надання послуг, торгівля на виставках, ринках)), то у графі «Область, район, населений пункт» поля 6 «Місце провадження господарської діяльності» Заяви зазначається: «Надання послуг на території України» та/або «Торгівля на території України». При цьому, інші графи поля 6 Заяви не заповнюються (рис. 2).

Рис. 2 

Про це зазначили податківці ДПС у Тернопільській області.