Якщо останній день для подання заяви про перехід на спрощенку припадає на вихідний

244 21.06.2024

Нагадуємо, що суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм Податкового кодексу України (далі – ПКУ), може прийняти рішення про перехід на спрощену систему шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року. Це передбачено  пп. 298.1.4 ПКУ 

До відома! ПКУ не передбачено перенесення граничного строку подання такої заяви у разі, якщо останній день строку подання припадає на вихідний або святковий день. 

Разом з тим, згідно з ч. першою ст. 251 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ), строком є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення. 

Строк визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами (ч. перша ст. 252 ЦКУ). 

Якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону у місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є перший за ним робочий день (ч. п’ята ст. 254 ЦКУ). 

Отже, якщо граничний термін подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування припадає на вихідний та/або святковий день, то останнім днем подання ФОП такої заяви вважається перший робочий день, наступний за вихідним та/або святковим днем. 

Відповідь розміщена на Інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР”, категорія 107.01.01. 

Нагадуємо, що Заяву про застосування спрощеної системи оподаткування (ідентифікатор форми – J/F0102003) можна заповнити та подати, скориставшись вебсервісом СОТА 

Також читайте матеріал Відмова від спрощеної системи для ФОП.