Заборонені види діяльності у статуті юрособи

746 01.09.2021

Податківці розказали, чи є підставою для відмови у реєстрації платником єдиного податку наявність заборонених видів діяльності в ЄДР або у статуті юрособи.

Виключний перелік підстав для прийняття контролюючим органом рішення про відмову у реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку визначено п. 299.6 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

До таких підстав відносяться:

1) невідповідність такого суб’єкта вимогам, встановленим ст. 291 ПКУ;

2) наявність у суб’єкта господарювання, який утворюється у результаті реорганізації (крім перетворення) будь-якого платника податку, непогашених податкових зобов’язань чи податкового боргу, що виникли до такої реорганізації;

3) недотримання таким суб’єктом вимог, встановлених пп. 298.1.4 ПКУ.

Заборонені види діяльності, які не дають права суб’єктам господарювання (юридичним особам) бути платниками єдиного податку у разі їх здійснення, зазначені у пп. 291.5.1 ПКУ.

У разі їх здійснення юридичні особи – платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності (пп. 5 пп 298.2.3 ПКУ).

Таким чином, наявність у Єдиному державному реєстрі або у статуті юрособи таких видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, не є підставою для відмови у реєстрації платником єдиного податку за умови, що такі види діяльності не здійснюються.

Про це повідомило ГУ ДПС у Дніпропетровській області.