20
вересня

Законодавством не передбачено терміну давності, після якого втрачається право працівника на щорічну відпустку. Тому, у разі якщо працівник не скористався правом на щорічну відпустку за минулий рік або за попередні періоди, він має право використати таку відпустку.

Детальніше
20
вересня

ТТН та інші документи з перевезень не засвідчуються печаткою. Наказом Мінінфраструктури внесено зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, які наберуть чинності з моменту його опублікування.

Детальніше
20
вересня

Оприлюднено розпорядження КМУ від 05.09.2018 р. № 649-р щодо проведення комплексних перевірок роботодавців з 5 жовтня 2018 року.

Детальніше
20
вересня

В декларації акцизного податку не передбачено відображення різниць між даними бухгалтерського та фактичного обліку наявності палива, пов'язаних з природним убутком нафтопродуктів.

Детальніше
20
вересня

Урядом розроблено проект Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» з метою врегулювання питань, пов’язаних із підготовкою проекту закону про Держбюджет на 2019 рік.

Детальніше
19
вересня

Спадкоємець, звертаючись до контролюючого органу, не може отримати інформацію з Держреєстру про джерела отриманих доходів померлої фізичної особи.

Детальніше
19
вересня

Законопроектом передбачено збільшення ставок акцизного, екологічного податків та рентної плати з 1 січня 2019 року у зв’язку з інфляцією.

Детальніше
19
вересня

НБУ розробив нову модель нормативної бази у сфері валютного регулювання, яка набере чинності з 07.02.2019 року.

Детальніше
19
вересня

Мінсоцполітики оприлюднило проект наказу щодо внесення змін до порядку звітування підприємствами за квотами з працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії.

Детальніше
19
вересня

Держпраці розглянула декілька правових підстав такого звільнення і типові помилки, яких припускаються кадровики та роботодавці за таких обставин.

Детальніше
18
вересня

На сайті ДФС розміщено інформацію з проханням повторно надіслати звіти з ЄСВ, за якими 13.09 отримано негативну квитанцію № 2.

Детальніше
18
вересня

Кабмін схвалив проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» та направив його на розгляд до ВРУ.

Детальніше
18
вересня

Арешт майна платника податків є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов’язків. Контролюючий орган може прийняти рішення про застосування арешту майна на підставі обставин, визначених п.94.2 ПКУ.

Детальніше
18
вересня

Вихідна допомога у зв’язку із звільненням, у т. ч. при виході на пенсію, оподатковується ПДФО (18%) та військовим збором (1,5%). ЄСВ на суму вихідної допомоги не нараховується.

Детальніше
18
вересня

Звіт з ЄСВ, складений з порушенням вимог Порядку № 435, у тому числі без обов’язкових реквізитів, та поданий без необхідних таблиць, не вважається Звітом і вважається таким, що не подавався.

Детальніше
18
вересня

ДФСУ станом на 14.09.2018 року оновила плани-графіки проведення податкових перевірок платників податків-фізосіб та юросіб з питань нарахування ПДФО, ЄСВ та війського збору.

Детальніше
17
вересня

До уваги користувачів! Є можливість заповнювати колонки 12-14 таблиці 5 додатку 4 Звіту з ЄСВ вручну, якщо ви впевнені, що зазначені вами дані вірні!

Детальніше
17
вересня

Платникам податків, які здійснювали контрольовані операції у 2017 році, необхідно подати звіт про контрольовані операції до органів фіскальної служби до 1 жовтня 2018 року.

Детальніше
17
вересня

На сайті Держстату оприлюднено проект Загального табеля (переліку) форм державних статистичних спостережень на 2019 рік.

Детальніше
17
вересня

При поверненні платником податку власнику товару після гарантійного ремонту об’єкт оподаткування ПДВ не виникає. А при наданні послуг з гарантійного ремонту товарів платником податку за рахунок виробника товарів виникає об’єкт оподаткування ПДВ.

Детальніше
17
вересня

КМУ затвердив нові Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері землеустрою і визначається періодичність проведення планових перевірок Держгеокадастром.

Детальніше
17
вересня

Коротко про головне за минулий тиждень.

Детальніше
14
вересня

З 17 вересня 2018 року ДФС у м. Києві змінює адресу видачі ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними та тютюновими виробами.

Детальніше
14
вересня

Кабміном внесені зміни до Порядку ведення Державного земельного кадастру. Зазначені зміни передбачають покращення правового регулювання у сфері ведення Держземкадастру, зокрема, реєстрації заяв в електронній формі з використанням ЕЦП.

Детальніше
14
вересня

На сайті Мінфіну розміщено проект наказу щодо спрощення реєстрації РРО. Даний проект пропонує скоротити кількість документів та спростити їх форму, запровадити електронну реєстрацію та електронний документообіг.

Детальніше
14
вересня

За порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один із заходів стягнення – догана або звільнення. При цьому дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.

Детальніше
14
вересня

Застосування фінансових санкцій контролюючими органами у сфері ЗЕД, зокрема, нарахування пені за порушення строків розрахунків, повинно здійснюватися з урахуванням строку позовної давності – 1095 днів.

Детальніше
13
вересня

Мін'юст наказом від 29.08.2018 № 2824/5 затвердив у новій редакції 10 форм заяв щодо державної реєстрації юросіб, фізосіб - підприємців та громадських формувань.

Детальніше
13
вересня

Національний банк України унормував питання використання печатки на документах.

Детальніше
13
вересня

Сума кредиторської заборгованості, щодо якої не минув строк позовної давності, та яка у зв’язку із ліквідацією юрособи – платника єдиного податку 3 групи вже не надійде кредиторам, включається до бази оподаткування єдиним податком.

Детальніше
13
вересня

Проект закону розроблено з метою оптимізації та спрощення, яке в свою чергу, сприятиме здешевленню процедури продажу об’єктів нерухомого майна для фізичних осіб.

Детальніше
13
вересня

Законопроектом пропонується нараховувати ЄСВ і на дохід, який перевищує максимальну величину бази нарахування, однак за меншими розмірами ставки.

Детальніше
13
вересня

Фонд соцстраху надав приклади розрахунку середньоденної зарплати для обчислення лікарняних та декретних.

Детальніше
12
вересня

На сайті ДФС оприлюднено оновлений план-графік планових документальних перевірок на 2018 рік станом на вересень.

Детальніше
12
вересня

Мінфін забезпечує автоматичну обробку інформації, отриманої від ДФСУ та Держказначейства, та щоденне оприлюднення (крім вихідних, святкових та неробочих днів) Реєстру на своєму офіційному веб-сайті.

Детальніше
12
вересня

Обмеження готівкових розрахунків фізичної особи з підприємством (підприємцем) стосуються розрахунків, які можуть бути оцінені в грошовій формі, в тому числі виплат дивідендів.

Детальніше
12
вересня

Відсутність операцій з постачання протягом 12 послідовних місяців та водночас наявні операції з придбання, за рахунок яких сформовано податковий кредит, не є підставою для анулювання реєстрації платника ПДВ.

Детальніше
12
вересня

Якщо день виплати зарплати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, зарплата виплачується напередодні. Наступні виплати проводяться згідно з колдоговором або іншим нормативним актом роботодавця.

Детальніше
11
вересня

У разі продажу невиробничих основних засобів, платник податку на прибуток може відкоригувати фінрезультат до оподаткування, як у бік збільшення, так і у бік зменшення, але не більше суми доходу (виручки), отриманої від такого продажу.

Детальніше
11
вересня

КМУ запропонував скоротити строк розгляду скарг з ЄСВ до 20-ти календарних днів та надати можливість продовження розгляду скарг до 60-ти календарних днів.

Детальніше
11
вересня

Відповідно до внесених змін супроводжуючому відряджену особу з інвалідністю I групи внаслідок порушення опорно-рухового апарату і зору відшкодують добові витрати.

Детальніше
11
вересня

Користувачам лісових земель – юрособам слід не пізніше 20 вересня 2018 року вперше подати податкові декларації з плати за землю за період, починаючи з 15 серпня 2018 року.

Детальніше
11
вересня

Законопроектом пропонується надавати податкову знижку батькам, які працюють, виховують дитину до трьох років та організовують догляд за нею нянею.

Детальніше
11
вересня

За прогнозами Уряду, з 1 січня 2019 року очікуємо на мінімальну заробітну плату – 4170 грн. та прожитковий мінімум для працездатних осіб – 1921 грн.

Детальніше
10
вересня

Якщо ФОП-загальносистемник сплатив ЄСВ у розмірі мінімального страхового внеску за кожен місяць кварталу, але менше ніж з розміру його чистого доходу, штраф до нього не застосовується. Остаточний розрахунок щодо ЄСВ провадиться до 10 лютого наступного року.

Детальніше
10
вересня

НБУ оприлюднила для громадського обговорення проект постанови щодо змін до Положення про касові операції. Зокрема, пропонується відмінити граничне обмеження суми розрахунків готівкою у 50 тис. грн. для виплат на оплату праці.

Детальніше
10
вересня

Якщо фізособою отримано від іншої фізособи, яка не є членом її сім’ї І чи ІІ ступеня споріднення, у дарунок корпоративні права, їх вартість є об’єктом оподаткування ПДФО та військовим збором. При цьому фізособі, яка отримує дарунок, слід подати податкову декларацію та самостійно сплатити зазначені податки у встановлені ПКУ строки.

Детальніше
10
вересня

Закон створює законодавчу основу для механізму «Єдиного вікна». Завдяки якому передбачена можливість одноразового подання в електронному вигляді документів та відомостей про вантаж в процесі митного контролю.

Детальніше
10
вересня

Уряд дає місяць бізнесу, щоб оформити належним чином трудові відносини з працівниками. Далі планується проведення перевірок щодо детінізації ринку праці.

Детальніше
10
вересня

Коротко про головне за минулий тиждень.

Детальніше
07
вересня

Квитанції №2 щодо подання звіту з ЄСВ не приходять, у зв’язку з тим, що ПФУ налагоджує обробку. ДФСУ рекомендує дочекатися отримання квитанцій.

Детальніше
07
вересня

Правлінням НБУ прийнято рішення підвищити облікову ставку до 18% річних з 07.09.2018 р.

Детальніше
07
вересня

Особа – отримувач пального вважається такою, що отримує пальне безперервно, якщо їй надано можливість отримувати пальне в будь-яку годину доби та будь-який день місяця від особи, яка реалізує пальне, що підтверджується умовами укладеного між ними договору.

Детальніше
07
вересня

ГУ ДФС у Черкаській області повідомило про граничні строки подання податкової звітності та сплати податків у вересні 2018 року.

Детальніше
07
вересня

На думку фахівців ГУ Держпраці у Полтавській області, трудові договори із учнями ПТНЗ під час виробничої практики не укладаються, а зі студентами ВНЗ – можуть бути укладені за наявності штатних одиниць.

Детальніше
07
вересня

Трудовий договір укладається у разі, якщо надання послуг носить постійний характер з систематичним виконанням трудових функцій, в той час як договори цивільно-правового характеру застосовуються для виконання конкретної роботи.

Детальніше
07
вересня

ЄСВ по договору ЦПХ за роботи (послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, нараховується шляхом ділення доходу на кількість місяців, за які він нарахований.

Детальніше
06
вересня

Розкажемо про нюанси заповнення таблиці 5 додатку 4 Звіту з ЄСВ за новою формою.

Детальніше
06
вересня

З 7 листопада 2018 року отримати послуги з формування кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів за довіреністю (в т.ч. посвідченою нотаріально) буде неможливо.

Детальніше
06
вересня

Роздрукований електронний проїзний квиток на автомобільний, авіаційний, морський і річковий транспорт не вважається розрахунковим документом. Для підтвердження витрат на придбання таких квитків необхідно надати пакет підтверджуючих оригіналів документів.

Детальніше
06
вересня

При виплаті зарплати за рахунок виручки від реалізації продукції за наявності податкового боргу до суб’єктів господарювання штрафи не застосовуються.

Детальніше
06
вересня

Законопроект має на меті удосконалення процесу маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних, що створить додатковий та вагомий механізм для боротьби з піратством.

Детальніше
06
вересня

Для переходу на спрощену систему оподаткування (чи зміни групи платника єдиного податку) з 01 жовтня 2018 року заяву слід подати не пізніше 15 вересня 2018 року.

Детальніше
06
вересня

Мінфін оприлюднив законопроект, згідно з яким змінюються розміри штрафів за порушення касової дисципліни.

Детальніше
05
вересня

Не підлягають амортизації основні засоби подвійного призначення, зокрема, легкові та вантажні автомобілі. При цьому, ФОП не має права зменшувати оподаткований дохід на суму амортизаційних відрахувань та включати до складу витрат витрати на їх утримання, технічне обслуговування і ремонт.

Детальніше
05
вересня

За несвоєчасну сплату розстроченого (відстроченого) боргу застосовуються штрафні санкції та нараховується пеня.

Детальніше
05
вересня

ПКУ не передбачено обмежень щодо одночасного проведення камеральних, документальних та фактичних перевірок суб’єкта господарювання контролюючими органами.

Детальніше
05
вересня

ГУ ДФС у Тернопільській області роз’яснило зміни, які необхідно врахувати при звітуванні з єдиного внеску, починаючи зі звітного періоду – серпень 2018 року.

Детальніше
05
вересня

Проектами змін до конвенцій між Україною та Швейцарією, Україною та Австрією пропонується збільшити розміри ставок оподаткування процентів, роялті, дивідендів та розширити можливості щодо обміну податковою інформацією між країнами.

Детальніше
05
вересня

Мінрегіон повідомив, що з 1 вересня забудовникам потрібно керуватись новими Державними будівельними нормами щодо планування і забудови територій.

Детальніше
04
вересня

Підтвердженням витрат нотаріуса з оплати фізособі коштів за товари, роботи, послуги будуть договори та акти закупки, платіжні документи, відомості з податкового розрахунку за формою №1ДФ.

Детальніше
04
вересня

НБУ готує зміни, згідно з якими банки зобов’язані будуть перевіряти наявність інформації про внесення відомостей про фізосіб до Єдиного реєстру боржників, а в разі наявності заборгованості повідомляти про це відповідні служби.

Детальніше
04
вересня

Перенесення термінів проведення документальних планових, позапланових та фактичних перевірок у зв’язку із хворобою, відпусткою або відрядженням посадових осіб юридичної особи ПКУ не передбачено.

Детальніше
04
вересня

Податківці роз’яснили, яким чином страхувальнику виправити помилки у Звіті з ЄСВ, що не стосуються грошових показників, після закінчення терміну його подання.

Детальніше
04
вересня

Автомобілі при відчуженні (зокрема, при продажу, міні) будуть одразу перереєстровуватися на нового власника. Відповідні зміни внесено до Порядку № 1388 постановою КМУ від 22.08.2018 р. № 637.

Детальніше
03
вересня

Набрав чинності Закон про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування ПДВ операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур.

Детальніше
03
вересня

Підтвердження статусу особи, яка бере безпосередню участь в АТО та ООС, здійснюється на підставі витягів з наказів Антитерористичного центру при Службі безпеки та Генерального штабу Збройних Сил України.

Детальніше
03
вересня

Сума від’ємної курсової різниці, яка виникла при продажу валютної виручки на міжбанківському валютному ринку, отриманої ФОП від здійснення зовнішньоекономічної діяльності, до складу витрат не включається.

Детальніше
03
вересня

Фонд соцстраху повідомив, що допомога по вагітності та пологах для застрахованих осіб не може бути меншою за розраховану з мінімальної заробітної плати.

Детальніше
03
вересня

Держпраці розказала, які штрафи застосовуються до працедавця за невиплату зарплатного авансу та порушення строків виплати зарплати.

Детальніше
03
вересня

Коротко про головне за минулий тиждень.

Детальніше
31
серпня

З 28 серпня змінено порядок проведення перевірок публічних закупівель. Змінами, зокрема, доповнено перелік підстав для проведення перевірки, скорочено строк проведення перевірки.

Детальніше
31
серпня

Коли вчасно сплачувати ЄСВ та подавати звіт з ЄСВ до фіскальних органів? Для зручності ми наводимо узагальнюючу таблицю з інформацією про подання звітів та терміни сплати ЄСВ по категоріям платників податків.

Детальніше
31
серпня

ДФС надала роз’яснення, що обмеження на готівкові розрахунки не розповсюджується, якщо фізособа розраховується за товари, надані послуги вартістю більше 50 тис. грн. за допомогою платіжної картки через платіжний термінал каси закладу.

Детальніше
31
серпня

Держпраці оприлюднила проект постанови КМУ щодо затвердження Критеріїв оцінки ступенів ризику від провадження господарської діяльності та визначення періодичності проведення планових заходів. Внесення пропозицій – до 26.09.2018 р. (включно).

Детальніше
31
серпня

Якщо податкова накладна зареєстрована в ЄРПН, то відсутність першої цифри «0» в ІПН покупця не може бути єдиною причиною для невизнання податкового кредиту.

Детальніше
31
серпня

Договором про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування може бути передбачена одноразова сплата ЄСВ за попередні періоди.

Детальніше
30
серпня

У разі якщо фізособа-підприємець подала річний Звіт з ЄСВ не за встановленою формою, то до такої ФОП застосовується відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 10 НМДГ. Звіт з ЄСВ, поданий не за встановленою формою, вважається неподаним.

Детальніше
30
серпня

Податківці нагадали, що діючим спрощенцям слід не допускати виникнення податкового боргу, адже реєстрація платника єдиного податку буде анульована. Крім того, підлягає виключенню з реєстру платник, який допустив наявність податкового боргу не як фізособа, а саме як СПД.

Детальніше
30
серпня

У показник щодо кількості застрахованих осіб Звіту з ЄСВ включаються особи, що перебувають у трудових та цивільно-правових відносинах з підприємством, зокрема ті, хто отримує допомогу по вагітності та пологах та з тимчасової непрацездатності. Але є виключення.

Детальніше
30
серпня

Верховний Суд відмовив ДФСУ у відкритті касаційного провадження в розгляді скарги та зазначив, що рішення попередньої судової інстанції не підлягає оскарженню.

Детальніше
30
серпня

Податківці звертають увагу, що таблиця даних платника податків подається разом із поясненням. Таблиця без пояснення не враховується комісією ДФС.

Детальніше
29
серпня

Законодавством не передбачено застосування відповідальності до фізособи-підприємця, який за наявності банківського рахунку сплачує ЄСВ за себе готівкою через банки або відділення зв’язку.

Детальніше
29
серпня

Затверджено нову статистичну форму №10-мех (один раз на два роки) «Звіт про наявність сільськогосподарської техніки на сільськогосподарських підприємствах». Вперше звіт подається за 2019 рік.

Детальніше
29
серпня

Гуртожитки не є об’єктами оподаткування податком на нерухомість, і за такі об’єкти фізособа податок не сплачує.

Детальніше
29
серпня

Об’єкт оподаткування ПДФО визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж 3 % визначеної відповідно до законодавства вартості земельної ділянки, частки (паю).

Детальніше
29
серпня

Держпраці наголосила, що договір стажування може бути укладено тільки відносно студентів та безробітних. При цьому стажування необхідно оплачувати, адже безоплатне стажування не передбачено законодавством.

Детальніше
28
серпня

Законодавством не передбачено розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати ЄСВ.

Детальніше
28
серпня

При наданні житлово-комунальних послуг об'єктом оподаткування ПДВ є операція з постачання таких послуг платником, а не кошти. Такі операції з постачання товарів/послуг у частині суми компенсації різниці між фактичними витратами та регульованими цінами (тарифами) у вигляді дотації з бюджету звільняються від оподаткування ПДВ.

Детальніше
28
серпня

Витрати за навчання на військовій кафедрі не включаються до податкової знижки.

Детальніше
28
серпня

НБУ нагадав, як оприбутковується готівка в касах установ/підприємств, їх відокремлених підрозділів, фізосіб-підприємців.

Детальніше