Ведення обліку ФОП: якими документами підтверджується?

229 29.08.2024

Документами, які підтверджують облік та походження товарних запасів є, зокрема, але не виключно: 

  • документи щодо інвентаризації товарних запасів; 
  • документи про отримання товарів від інших суб’єктів господарювання; 
  • документи на внутрішнє переміщення товарів, які на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об’єкті), та відображаються у Формі ведення обліку товарних запасів (далі - Форма обліку). 

Зазначені документи мають зберігатись у місці продажу (господарському об’єкті) до моменту вибуття останньої одиниці товару, відображеної в таких первинних документах. 

Форма обліку, первинні документи, які підтверджують облік та походження товарів, надаються посадовій особі контролюючого органу на її вимогу під час проведення перевірки. 

У разі якщо оригінали первинних документів відсутні у місці продажу, посадовій особі контролюючого органу можуть бути надані копії таких первинних документів з подальшим пред’явленням їх оригіналів до закінчення перевірки (за потреби). 

Про це повідомили податківці ДПС у Рівненській області. 

Нагадаємо, форма ведення обліку товарних запасів затверджена наказом Мінфіну “Про затвердження Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб - підприємців, у т. ч. платників єдиного податку” від 03.09.2021 р. № 496. 

ФОП - єдинники 1-3 груп (не платники ПДВ), ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів.  

ФОП-єдинники 3 групи (платники ПДВ), ведуть облік доходів і витрат за типовою формою та в порядку, що встановлені Мінфіном. Ці вимоги передбачено п. 296.1 ПКУ 

Користувачі СОТА можуть вести Форму обліку товарних запасів (ідентифікатор форми - PD800601) у вебсервісі. 

Про те, яка інформація зазначається у формі обліку запасів при внутрішньому переміщенні товарів читайте в блозі Новин вебсервісу СОТА.