РРО: продаж технічно складних товарів

1450 06.07.2021

Як ми вже повідомляли нашим користувачам, у 2021 році РРО та/або програмні РРО не застосовуються ФОП - платниками єдиного податку 2 - 4 груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

  • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
  • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
  • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

У зв’язку з цим ФОП задають таке питання: чи необхідно застосовувати РРО ФОП – спрощенцю, який реалізовує супутні товари за готівку, а технічно складні побутові товари – в безготівковій формі?

Податківці роз’яснюють наступне.

У разі проведення розрахунків між суб’єктами господарювання у безготівковій формі, а саме при переказі коштів з розрахункового рахунка суб’єкта господарювання, який отримує товари, роботи (послуги), на розрахунковий рахунок постачальника товару, реєстратор розрахункових операцій або програмний РРО (ПРРО) не застосовується.

При цьому, якщо ФОП є платником єдиного податку та здійснює продаж технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, то такий підприємець застосовує РРО або ПРРО під час продажу всіх наявних на господарському об’єкті товарів, а не лише технічно складних товарів.

Якщо ФОП – платник єдиного податку здійснює реалізацію технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту, лише в одній із господарських одиниць, то така особа зобов’язана проводити розрахункові операції за однаковим порядком на усіх своїх господарських одиницях, зокрема, застосовувати РРО або ПРРО незалежно від асортименту товарів на інших господарських одиницях, оскільки законодавством передбачені вимоги до платника податків – суб’єкта господарювання, а не до його структурних підрозділів.

  • ДО ВІДОМА! Пропонуємо сучасний хмарний програмний РРО – СОТА Каса. Щоб дізнатися більше про СОТА Каса, переходьте на YouTube-канал, де наші експерти постійно випускають цікаві та інформативні відеоролики з детальним описом функцій та особливостей роботи ПРРО СОТА Каса