Що з товарним обліком у разі коли ФОП не здійснює продаж товарів?

271 14.03.2024

Нагадаємо, що ведення обліку товарних запасів передбачено вимогами п. 12 ст. 3 Закону України  «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (далі - Закон № 265).  

Так, СГ, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції, зобов’язані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів і здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.  

При цьому, СГ зобов’язані надати контролюючому органу на початок проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), що підтверджують облік та походження товарних запасів (зокрема, але не виключно, документи щодо інвентаризації товарних запасів, документи про отримання товарів від інших СГ та/або документи на внутрішнє переміщення товарів, які на момент перевірки знаходяться у місті продажу (господарському об’єкті). 

У разі якщо ФОП є платником єдиного податку, не зареєстрований платником ПДВ та не здійснює реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, на нього не поширюється обов’язок ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації 

Обов’язок щодо ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації у ФОП-єдинника, який не зареєстрований платником ПДВ, зникає в момент вибуття останньої одиниці товару, яка передбачає ведення такого обліку. 

Про це нагадали податківці ДПС у Запорізькій області. 

Про внутрішнє переміщення товару та облік товарних запасів у разі надання виключно послуг, читайте в блозі Новин вебсервісу СОТА.