Як ФОП підтвердити отримання доходу і сплату податків?

77 15.05.2024

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються Податковим кодексом України (далі - ПКУ). 

ФОП подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси (п. 177.5, п. 296.4 ПКУ).  

Платники єдиного податку для отримання довідки про доходи мають право подати до контролюючого органу податкову декларацію за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, що не звільняє такого платника податку від обов’язку подання податкової декларації у строк, встановлений для квартального (річного) податкового (звітного) періоду (п. 296.8 ПКУ). 

Підставою для надання фізичній особі – підприємцю довідки про доходи від здійснення нею підприємницької діяльності є подання до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси податкової декларації про майновий стан і доходи платниками на загальній системі оподаткування та декларації платника єдиного податку підприємцями на спрощеній системі оподаткування (ст. 177 ПКУ та ст. 296 ПКУ). 

Перелік типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб, із зазначенням строків зберігання документів, затверджено наказом Мін’юсту від 12.04.2012 р. № 578/5 (далі - Перелік). 

Зверніть увагу! Облікові справи платників податків і зборів (обов’язкових платежів) зберігаються протягом 5 років після припинення діяльності таких суб’єктів господарювання (п. 291 розд. І Переліку). 

Особові рахунки платників податків і зборів (обов’язкових платежів) також зберігаються протягом 5 років (п. 292 розд. І Переліку). 

Таким чином, фізособа може отримати довідку про отримання доходів за період здійснення підприємницької діяльності та сплату з таких доходів податків у контролюючому органі за місцем її податкової адреси. 

При цьому термін зберігання облікових справ платників податків і зборів - 5 років після припинення діяльності таких суб’єктів господарювання. 

Таке роз'яснення розміщено на Інформаційно-довідковому ресурсі “ЗІР”, категорія 135.06. 

Про те, як визначити дату отримання доходу ФОП-загальника та про оподатковуваний дохід та витрати незалежника, читайте в блозі Новин вебсервісу СОТА.