Заповнюємо декларацію ФОП-єдинника 3-ї групи

667 16.04.2020

ФОП – платники єдиного податку 3-ї групи звітують за І квартал 2021 року за новою формою декларації платника єдиного податку (далі – Декларація), затвердженою наказом Мінфіну від 09.12.2020 р. № 752 (далі – Наказ № 752).

Нагадаємо, що граничним строком подання звітності за І квартал 2021 року є 11.05.2021 року. Сплатити ЄСВ, визначений у Декларації, необхідно до 20 травня 2021р.

Користувачі СОТА можуть подати Декларацію (ідентифікатор форми - F0103307) через вебсервіс.

Для створення Декларації в СОТА необхідно:

Крок 1. Створення Декларації

В розділі Звітність в модулі Реєстр звітів зазначити звітний період  та додати звіт, який створюється, натиснувши .

Після цього в табличній частині обрати необхідний звіт (рис. 1), у нашому випадку це – Декларація (F0103307) і натиснути ОК.

Крім того, створити Декларацію можна за допомогою Податкового календаря.

звітність ФОП, ЄСВ

Рис. 1

Крок 2. Заповнення Декларації з позначкою «Звітна»

Після створення документа з’явиться бланк, готовий для заповнення. Оберіть тип звітної декларації. Нагадаємо, вона може бути «звітна», «звітна нова», «уточнююча» та «довідково». Вкажіть період, за який подається Декларація, та загальні показники підприємницької діяльності (рис. 2).

звітність ФОП, ЄСВ  

Рис. 2

Далі необхідно заповнити показники господарської діяльності, якою займається ФОП 3-ї групи, зазначивши обсяг доходу (рис. 3). Суму зобов'язань з єдиного податку програма розраховує автоматично.

звітність ФОП, ЄСВ

Рис. 3

Зверніть увагу! Рядок «07» заповнюється у разі, якщо дохід було отримано від заборонених на спрощеній системі оподаткування видів діяльності, і ліміт доходу перевищив 7002000 грн.

Крок 3. Заповнення Декларації з позначкою «Звітна» за місяць

У разі заповнення Декларації з позначками «Звітна» («Звітна нова») за звітний період, який дорівнює місяцю, має бути обов’язково зазначено позначку «Довідково» (рис. 4). При цьому, у рядку 1 звітний рік повинен обов'язково співпадати з поточним роком.

звітність ФОП, ЄСВ

Рис. 4

Поле «8» - «Особливі відмітки» заповнюють лише ФОПи, які подають Декларацію за останній звітний період, на який припадає дата держреєстрації припинення діяльності (п. 8.1 Декларації) та які подають Декларацію за останній звітний період, у якому такий ФОП перейшов на загальну систему оподаткування (п. 8.2 Декларації).

Крок 4. Заповнення Додатку 1

Додаток 1 і розділ VII Декларації необхідно буде заповнювати ФОПам, що звітують з ЄСВ за себе у 2022 році, за результатами діяльності за 2021 рік (рис. 5).

звітність ФОП, ЄСВ

Рис. 5

Однак, якщо в склад пакета Декларації з позначкою «Довідково» входить Додаток 1, то такий Додаток 1 обов'язково повинен містити в заголовній частині позначку «Довідково» та одну з позначок в рядку 5 «призначення пенсії» або «призначення матеріального забезпечення, страхових виплат» (рис. 6).

звітність ФОП, ЄСВ

Рис. 6

Зверніть увагу! Платники єдиного податку 3-ї групи, які мають найманих працівників, починаючи з І кварталу 2021 року повинні подавати ще й новий податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 15.12.2020 року № 773. Докладніше про розрахунок читайте у матеріалі.