Декларація про майновий стан та доходи: заповнюємо у СОТА

Декларація про майновий стан та доходи (далі – Декларація) з 2020 року подається за новою формою. Відповідні зміни були внесені наказом Мінфіну від 25.04.2019 р. №177 «Про внесення змін до наказу Мінфіну від 02.10.2015 р. №859».

Нагадаємо, що ФОП на загальній системі оподаткування подають Декларацію протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (пп.49.18.5 ПКУ).

Декларацію (ідентифікатор форми F0100111) можна подати в електронному форматі за допомогою вебсервісу СОТА.

Зупинимось докладно на заповненні Декларації, яку подають ФОП-загальники.

Для створення Декларації у розділі Реєстр звітів необхідно Додати та створити Новий звіт (рис. 1).

Рис. 1

Оберіть необхідний звіт із переліку (рис. 2).

Рис. 2

Декларація, окрім, основної форми, яка складається з 8 розділів, містить ще 3 додатки, які є складовою частиною Декларації (рис. 3):

Рис. 3

Заповнення Декларації розпочати із заповнення Додатків. Так, у разі отримання ФОП доходів лише від здійснення своєї підприємницької діяльності заповнюється Додаток Ф2. А у разі отримання інвестиційного доходу заповнюється Додаток Ф1.

Заповнення Додатку Ф2 до Декларації

Зазначимо, що Додаток Ф2 налічує 5 розділів, при цьому, розділи 4-5 заповнюють фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

Заповнення Додатку Ф2 розпочинається з заповнення загальних даних (рис. 4).

Рис. 4

Далі переходимо до заповнення розділу І «Доходи від провадження господарської діяльності».

У даному розділі зазначаються вид економічної діяльності, що здійснює ФОП, КВЕД, сума одержаного доходу, вартість документально підтверджених витрат (рис. 5).

Рис. 5

При цьому, сума чистого доходу програмою розраховується автоматично.

У розділі 2 Додатку Ф2 зазначаємо інформацію щодо нарахування амортизації, яка зазначена в гр. 8 розділу І (рис. 6).

Рис. 6

У розділі ІІІ відображаються податкові зобов’язання з ПДФО та військового збору. Програма автоматично розраховує суму ПДФО та військового збору, дані для розрахунку беруться з гр. 9 розділу І (рис. 7).

Важливо! Дана сума підлягає сплаті до бюджету.

Рис. 7

Звертаємо увагу! Обов’язково перевірте гр.1.5 сума ПДФО, що підлягає сплаті до бюджету та гр. 2.3 сума військового збору, що підлягає сплаті до бюджету, оскільки ці суми будуть відображатися в Декларації.

Після того, як у Додатку Ф2 будуть заповнені всі необхідні розділи, обов’язково перевірте звіт, натиснувши . У разі відсутності помилок (про це можна дізнатися зі статусу документа) можна переходити до заповнення Декларації.

Заповнення Декларації

При заповненні Декларації зверніть особливу увагу на заповнення розділу І «Загальні відомості». Обов’язково заповніть тип декларації, період за який вона подається, а також зазначте статус платника податків та особу, яка заповнює Декларацію і категорію платника.

У розділі ІІ Декларації в рядку 10.8 відображаються дані, зазначені в гр.9 розділу І Додатку Ф2, які автоматично при заповненні Додатку Ф2 попадають до Декларації (рис. 8).

Рис. 8

У разі отримання інших доходів, у т. ч. доходів з джерел їх походження з України та іноземних доходів, їх також слід зазначити у Декларації.

Після заповнення інших розділів необхідно перевірити Декларацію.

У разі отримання статусу «Документ заповнений та не містить помилок» потрібно підписати Декларацію КЕП та відправити до контролюючого органу.

В СОТА є можливість при поданні Декларації подати скановану копію документа (ідентифікатор форми F1360102).

Зазначимо, що сформувати Декларацію також можна за допомогою Податкового календаря у вебсервісі СОТА (рис. 9).

Рис. 9

Для цього необхідно натиснути кнопкою миші по обраному звіту. Після чого з’явиться вікно, в якому необхідно буде сформувати документ.

Нагадаємо основні терміни подання Декларації для всіх категорій платників податків. Так:

Що стосується строків сплати, то сума податкового зобов’язання, зазначена у Декларації, сплачується протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання Декларації.