Об’єднана звітність з ПДФО та ЄСВ: заповнення ФОП у СОТА

Мінфін наказом від 02.03.2023 р. № 113 вніс зміни до наказу від 13.01.2015 р. № 4, яким передбачено внесення змін до:

Нагадаємо, що Податковий розрахунок (ідентифікатор форми – F0500109) подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Окремий Податковий розрахунок за календарний рік не подається.
 

Розглянемо подання Податкового розрахунку роботодавцями - ФОП (на загальній системі та на спрощеній системі оподаткування).
 

У вебсервісі СОТА Податковий розрахунок (F0500109) знаходиться  у розділі Звітність – Реєстр звітів – Державна податкова служба – Єдиний соціальний внесок. Також його можна знайти, скориставшись вікном Пошук: за кодом ідентифікатора форми або за назвою. Однак спочатку потрібно обрати необхідний звітний період (квартал), (Рис. 1).

Рис. 1

Крім того, створити Податковий розрахунок також можна за допомогою Податкового календаря, вхід до якого знаходиться у Головному меню (рис.1.1).

Зверніть увагу! Податкові агенти вперше подають Податковий розрахунок за оновленою формою, починаючи з 01 жовтня 2023 р. за звітний (податковий) період – III квартал 2023 р.

Рис. 1.1

При відкритті Податкового розрахунку потрібно вказати номер розрахунку та тип розрахунку: звітний, звітний новий, уточнюючий, довідковий (Рис. 2).

 

Рис. 2

Форма Податкового розрахунку складається із заголовної частини, у якій вказуються відомості про роботодавця, його працівників (інших фізичних осіб - платників податку) та про склад Розрахунку, основної (розрахункової) таблиці, яка складається з трьох розділів.

ФОП заповнюють лише розділ I «Нарахування доходу та єдиного внеску за найманих працівників в розрізі місяців звітного кварталу». Податковий розрахунок має шість додатків. ФОП-роботодавці заповнюють лише чотири додатки (за необхідністю):

Рис. 3

Можна заповнити спочатку додатки до розрахунку, а потім сам Податковий розрахунок, або – спочатку Податковий розрахунок, а потім потрібні додатки.

Особливості заповнення Додатків у СОТА

Щоб відкрити Додаток до Розрахунку, достатньо двічі клацнути по ньому мишкою.

Для створення декількох додатків потрібно на головному меню натиснути Створити та обрати відповідний додаток (Рис. 4).

 

 

 

 

 

 

Рис. 4

При заповненні додатків до Податкового Розрахунку можна скористатись опціями: Додати з довідника або Заповнити на основі довідника співробітників (Рис. 5).

Рис. 5

Особливості заповнення Додатків:

Зверніть увагу! Розділ ІІІ додатка 4ДФ знаходиться на окремій вкладці (Рис. 6):

Рис. 6

Зарплата, що виплачується у встановлені терміни в наступному місяці, має бути відображена в додатку 4ДФ за той період, у який входить попередній місяць, за який заробітну плату було нараховано. Наприклад, за липень  відображається зарплата, яка нарахована у липні та виплачена у серпні, за серпень (нарахована у серпні та виплачена у вересні), за вересень (нарахована у вересні та виплачена у жовтні).

Особливості заповнення Податкового розрахунку у СОТА

Заголовна частина Податкового розрахунку при відкритті заповниться автоматично даними з картки підприємства.

Далі потрібно вказати кількість додатків до Податкового розрахунку та кількість аркушів. У прикладі до Податкового розрахунку заповнено два додатки: Додаток 1 та Додаток 4 (Рис. 7).

При цьому, у СОТА реалізовано автоматичне заповнення графи кількість додатків (рядки 061 – 066) Податкового розрахунку. Заповнення графи виконується при відкритті Податкового розрахунку за умови, що відповідні додатки вже заповнено.

Рис. 7

Також у СОТА є можливість автоматичного заповнення Податкового розрахунку даними Додатка 1 (F0510109) при встановленні відповідних опцій у головному меню: Інше – Автоматичний розрахунок (за замовчуванням опція встановлена), рис. 8:

 

 

 

 

Рис. 8

Нагадаємо, що ФОП-роботодавці заповнюють лише розділ I Податкового розрахунку, розділ ІІ-ІІІ Податкового розрахунку ФОП не заповнюють.

Розділ I Податкового розрахунку (Рис. 9) містить інформацію в розрізі місяців звітного кварталу щодо сум нарахованої заробітної плати за видами виплат, винагороди за договорами ЦПХ, оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, сум ЄСВ залежно від ставок та інші подібні показники.

Рис. 9

Після заповнення Податкового розрахунку та відповідних додатків можна перевірити заповнені звіти, підписати та відправити пакет документів до контролюючого органу.