Сплачуємо ЄСВ у СОТА

Що таке ЄСВ?

Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (ЄСВ)  — консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов’язкового державного соціального страхування в обов’язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Чим регламентується?

Основним законодавчо-нормативним актом, що регулює адміністрування ЄСВ  є Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI.

Хто повинен сплачувати ЄСВ?

Платниками ЄСВ є роботодавці, ФОП, які забезпечують себе роботою самостійно, в т.ч. і ті, що здійснюють незалежну професійну діяльність та інші платники податків. Перелік платників податків, які сплачуються ЄСВ визначений у ст. 4 Закону України № 2464.

Звільнення від сплати єдиного внеску

ФОП на загальній системі та спрощенці, звільняються від сплати ЄСВ за себе, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують соціальну допомогу чи пенсію. 

Строки сплати ЄСВ

Нагадаємо нашим користувачам, що ФОП на загальній системі оподаткування, на єдиному податку, та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність сплачують ЄСВ щоквартально до 20 числа наступного місяця за кварталом (за IV квартал 2020 р. не пізніше 19 січня 2021 р.). Або щомісячно авансовими внесками до 20 числа кожного місяця.

Ставки та розмір ЄСВ

Ставка ЄСВ становить 22%. Однак є виключення, про них читайте тут.

Мінімальний розмір ЄСВ у 2019 році за місяць становить 918,06 грн (4173,0*22%), за квартал – 2754,18 грн (918,06*3).

Як сплатити ЄСВ онлайн?

Одним із поліпшень є створення розділу Сплата податків. Зупинимось на цьому розділі більш детально.

1. Розділ Сплата податків знаходиться у Модулі Звітність (див. Рис. 1).

Рис. 1

Зауважимо, що реквізити платіжних документів будуть заповнюватись автоматично із даних Картки підприємства.

2. Заповнення реквізитів для сплати податків

У розділі Сплата податків необхідно обрати, який саме податок ви сплачуєте, натиснувши .

Зазначимо, що розмір ставки ЄСВ буде встановлено автоматично, для будь-якого платника, який сплачує ЄСВ «за себе», незалежно від системи оподаткування.

За необхідності слід відкоригувати період, за який сплачується ЄСВ та ставку ЄСВ.

Інформація про ДПІ обирається автоматично із Карти підприємства.

Що стосується суми ЄСВ, яка підлягає сплаті, то її необхідно зазначити власноруч у відповідній графі (Рис. 2).

Рис. 2

Зверніть увагу! Блок Населений пункт заповнюється самостійно користувачем. Для цього, слід обрати із запропонованого переліку.

У разі сплати ЄСВ за найманих працівників схема заповнення реквізитів не відрізняється від заповнення реквізитів у разі сплати ЄСВ «за себе». Для цього, обираємо податок, перевіряємо період, ставки і зазначаємо суму ЄСВ, яка підлягає сплаті, та населений пункт (Рис. 3).

Рис. 3

Зазначимо, що ЄСВ за найманих працівників сплачується одночасно з виплатою заробітної плати або до 20 числа місяця, наступного за місяцем нарахування. Порядок і строки сплати ЄСВ за найманих працівників однакові, як для ФОП, так і для юридичних осіб.

3. Формування платіжного документу.

Для формування платіжного документу необхідно обрати із запропонованих (Рис. 4). При цьому у модулі Реєстр первинних документів буде створено відповідний документ з реквізитами по оплаті податку (Рис. 4.1).

Нагадаємо, що для ФОП, які сплачують ЄСВ «за себе» в графі «Код бюджетної класифікації» зазначають – 204, а ті, що сплачують ЄСВ за співробітників – 201.

Рис. 4

Рис. 4.1

Квитанція на сплату ЄСВ «за себе» матиме такий вигляд (Рис. 5). При  цьому дані отримувача і казначейства будуть підтягуватись автоматично із Картки підприємства.

Рис. 5

А квитанція на сплату ЄСВ за співробітників виглядатиме так (Рис. 6).

Рис. 6

Детальніше про заповнення платіжного доручення при сплаті з ЄСВ, читайте у матеріалі.

4. Сплата ЄСВ онлайн.

Сплатити ЄСВ онлайн із вебсервісу СОТА можна натиснувши  або скориставшись Податковим календарем (рис. 7). 

При цьому, веб-сервіс СОТА проінформує користувача повідомленням, а підтвердження про сплату надійде через вхідну кореспонденцію та буде прикріплено до квитанції, яка також знаходиться в модулі Реєстр первинних документів.

Отже, заповнити розрахункові документи для сплати ЄСВ - це просто з вебсервісом СОТА.