Військовий збір для ФОП загальщика

Нагадаємо, що військовий збір (далі – ВЗ) – це податок, який було запроваджено тимчасово для фінансування Збройних сил України (п.16-1 підрозд.10 розд. ХХ Податкового кодексу України, далі – ПКУ). ВЗ обкладаються доходи фізосіб, в т.ч. і ФОП на всій території України.

Платники ВЗ

Відповідно до вимог ПКУ платниками ВЗ є фізичні особи (резиденти та нерезиденти) та податкові агенти (пп. 1.1 п. 16-1 ПКУ), а також ФОП на загальній системі оподаткування.

Слід зазначити, що сплата ВЗ регулюється ст.168 ПКУ, що також регулює сплату ПДФО.

Ставка ВЗ

Ставка ВЗ становить 1,5% від чистого оподаткованого доходу.

Строк подання звітності та сплати ВЗ

Для ФОП на загальній системі оподаткування встановлено звітний період, який дорівнює календарному року. ФОП подають до контролюючого органу податкову декларацію про доходи за місцем реєстрації, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (пп. 49.18.5 ПКУ).

Сплачується ВЗ протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації.

Нагадаємо, що граничний строк подання податкової декларації за 2019 рік буде 10.02.2020 р., а термін сплати - 19.02.2020 р.

Сплата ВЗ онлайн у програмі СОТА

Щоб сплатити ВЗ у веб-сервісі СОТА слід скористатися Податковим календарем, який знаходиться у головному меню (Рис. 1). Та містить необхідну інформацію щодо термінів сплати податків, обов’язкових платежів та подання звітності.

Рис. 1

Для того, щоб перейти до сплати ВЗ, необхідно обрати відповідний період і двічі натиснути на кольорову область графіка календаря. Після цього з’явиться інформаційна таблиця, де буде запропоновано сформувати рахунок для сплати (Рис. 2).

Рис. 2

Наступний етап - це заповнення реквізитів для сплати.

Нагадаємо, що дані платника формуються автоматично із Картки платника. У реквізитах для сплати зазначаємо суму ВЗ, яку ФОП розраховує самостійно (1,5% від чистого оподаткованого доходу).

Зверніть увагу, що населений пункт слід обрати самостійно користувачу із запропонованого переліку (Рис. 3).

Рис. 3

При сплаті онлайн, веб-сервіс СОТА проінформує користувача повідомленням, а підтвердження про сплату надійде через вхідну кореспонденцію та буде прикріплено до квитанції, яка знаходиться в модулі Реєстр первинних документів.