Декларація зі сплати ЄП ФОП 1-ї та 2-ї груп

З 1 квітня 2021 року діють нові звітні форми. Зокрема, податкова декларація платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця, далі - Декларація (ідентифікатор форми - F0103405). За даною формою Декларації звітують ФОП-єдинники 1-ї та 2-ї групи. Форма Декларації затверджена наказом Мінфіну від 09.12.2020 р. № 752.

Користувачі вебсервісу СОТА можуть заповнити форму звіту F0103405, обравши відповідний звіт в модулі Реєстр звітів або скориставшись Податковим календарем.

Нагадаємо основні моменти.

Звітний період для подання Декларації ФОПами 1-2 груп становить рік. Вперше ФОПи 1-2 групи будуть звітувати за 2021 рік.

Зверніть увагу! У зв’язку з епідемічною ситуацією, що сталась, ФОП 1 групи звільняються від сплати єдиного податку та ЄСВ з січня по травень 2021 року. ФОПи 2-ї групи - не звільняються від сплати податків за цей період.

Як створити Декларацію у СОТА?

По-перше, у процесі створення все залишилось без змін. В модулі Реєстр звітів оберіть відповідний звіт, зазначте звітний період (рис.1) і натисніть ОК.

Рис. 1

Після створення форми заповніть тип звіту. Нагадаємо, що виділяють типи «звітна», «звітна нова», «уточнююча» та «довідково». Вкажіть період, за який подається Декларація та зазначте загальні показники підприємницької діяльності (рис. 2).

Рис. 2

Важливо! Для Декларації F0103405 за звітний період рік не повинна зазначатись позначка «Довідково».

По-друге, заповнюємо показники господарської діяльності. При цьому, для ФОП 1-ї групи визначено для заповнення розділ ІІ Декларації (рис. 3). Для цього необхідно вказати суми авансових внесків в розрізі кварталу.

Рис. 3

По-третє, після заповнення сум авансових внесків необхідно в рядку 01 (для ФОП 1-ї групи) та рядку 03 зазначити суму обсягу доходу за звітний період (рис. 4).

Рис. 4

При цьому, рядок 08 розділу V Декларації заповнюється автоматично.

Зверніть увагу! Рядки «02» та «04» заповнюються у разі, якщо дохід було отримано від заборонених на спрощеній системі оподаткування видів діяльності, і ліміт доходу перевищив: для 1-ї групи - 1002000 грн, для 2-ї групи - 5004000 грн.

По-четверте, якщо в склад пакета Декларації з позначкою «Довідково» входить Додаток 1, то такий Додаток 1 обов'язково повинен містити в заголовній частині позначку «Довідково», а також одну з позначок в р. 5 «призначення пенсії» або «призначення матеріального забезпечення, страхових виплат» (рис. 5).

Рис. 5

Варто зазначити, що додаток 1 і розділ VII Декларації необхідно буде заповнювати ФОПам, що звітують з ЄСВ за себе у 2022 році, за результатами діяльності за 2021 рік.

Важливо! У разі заповнення розділу VII Декларації обов'язково необхідно поставити позначку про заповнення Додатку 1 (рис. 6).

Рис. 6

Зверніть увагу! Якщо ФОПи 2-ї групи мають найманих працівників (ФОПи 2-ї групи можуть мати не більше 10 осіб), починаючи з І кварталу 2021 року, повинні подати, окрім Декларації новий податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску. Докладніше про розрахунок читайте у матеріалі.