Податкова декларація платника єдиного податку 1 та 2 групи

Ведення обліку та подання звітності фізичними особами-підприємцями-платниками єдиного податку регламентовано ст. 296 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Хто подає?

ФОП-єдинники 1-2 групи подають до контролюючих органів податкову декларацію платника єдиного податку-фізичної особи-підприємця (далі – Декларація) за місцем податкової адреси.

Форма Декларації затверджена наказом Мінфіну «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку» від 19.06.2015р. №578.

ФОП-єдинники 1-2 групи заповнюють і подають Декларацію на підставі Книги обліку доходів.

Увага! З 01.01.2021 року ФОП-платникам єдиного податку 1-2 груп та платникам єдиного податку 3 групи, які НЕ є платниками ПДВ, буде надано право вести облік у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів. Докладніше про це – у матеріалі.

До відома! Книга обліку доходів реалізована на веб-сервісі COTA, яку можна вести в електронному вигляді.

Коли подавати?

Строк подання Декларації та звітний період для 1-2 групи платників єдиного податку однаковий.

Так, звітний період для ФОП-єдинників1-2 групи – рік. Граничний строк подання Декларації – протягом 60 к.д. після закінчення звітного року.

У який спосіб подавати декларацію?

Декларація подається за вибором платника податків (п. 49.3 ПКУ), зокрема:

Нагадаємо нашим користувачам, що на веб-сервісі COTA розміщена форма Декларації (ідентифікатор F0103404).

Як подати Декларацію у СОТІ?

Перед початком створення Декларації оберіть період, в якому потрібно її створити (Рис. 1). За замовчуванням встановлено поточний період.

Рис. 1

Для створення нового документа натисніть на кнопку Додати на панелі інструментів. Відкриється вікно Вибір звіту (Рис. 2). Із загальної групи Бланки оберіть відповідний розділ та групу звітності. Оберіть потрібний для створення бланк документа та відкрийте його кліком лівої клавіші миші або натисніть на кнопку Створити на панелі інструментів.

До відома! Шукати можна також за ідентифікатором, або за назвою звіту.

Ідентифікатор Декларації для платників єдиного податку 1 - 2 групи – F0103404.

Рис. 2

Зверніть увагу! Також можна створити Декларацію за допомогою Податкового календаря, натиснувши кнопку Сформувати документ (Рис.3).

Рис.3

Створений звіт відкриється у тій самій вкладці. Бланк звіту після відкриття автоматично заповнюється даними із картки установи та іншою наведеною в СОТА інформацією (Рис. 4). Внесіть дані в поля, які потребують заповнення із клавіатури.

Увага! Поля, що підсвічені жовтим кольором, доступні для заповнення та редагування.

Рис. 4

Далі заповнюємо необхідні поля Декларації:

  1. Розділ І Декларації. Заповнюють всі платники єдиного податку, незалежно від групи.

У платників єдиного податку 1-ї групи у рядку 08 проставляється "0". Також рядок 08 буде з "0" і у тих платників єдиного податку 2-ї групи, які не мають найманих працівників.

Рядок 09 – вказуються види підприємницької діяльності, які здійснювались ФОП у звітному періоді. Зазначається «Код згідно з КВЕД» та «Назва згідно з КВЕД». У СОТІ код згідно КВЕД обирається із Довідника. У разі декількох видів діяльності потрібно додати нову графу за допомогою кнопки «+» (Рис.5 )

Рис. 5

  1. Розділ ІІ Декларації. Заповнюють платники єдиного податку 1-ї групи. У графі «Щомісячні авансові внески» відображають суми квартальних авансових внесків.

За кодом рядка 01 відображається обсяг доходу ФОП, отриманого за звітний рік (Рис. 6 ). У разі перевищення граничної суми доходу, здійснення забороненого для перебування на відповідній групі виду діяльності заповнюється код рядка 02.

Рис. 6

  1. Розділ ІІІ Декларації. Заповнюють платники єдиного податку 2-ї групи.

У графі «Щомісячні авансові внески» відображають суми квартальних авансових внесків. За кодом рядка 03 відображаються доходи, отримані єдинником від здійснення діяльності за звітний рік (Рис.7). Якщо платник єдиного податку 2-ї групи отримав дохід більше допустимого розміру або з порушенням перебування на 2-й групі єдиного податку потрібно заповнити рядок 04.

Рис. 7

  1. Розділ V «Визначення податкових зобов’язань по єдиному податку». Заповнюють всі платники єдиного податку.

За кодом рядка 08 – вказується загальна сума доходу за звітний (податковий) період, а також (за наявності) сума податку за ставкою 15% – дані заповнюються у СОТІ автоматично на підставі інформації з розділів ІІ – ІІІ відповідної групи платника єдиного податку (Рис. 8).

Рис.8

Далі, після заповнення Декларації перевірте заповнену Декларації за допомогою кнопки Перевірити, що знаходиться на полі зліва від Декларації. У разі вірного заповнення програма видасть результат перевірки – Помилки в документі відсутні (Рис. 9).

Рис. 9

Після перевірки Декларацію потрібно підписати та відправити до контролюючого органу. Підтвердженням успішного подання звітності є квитанція № 1 та квитанція № 2.